top of page

Bye bye pandemic: solo show
You're cordially invited to my solo show taking place at Fundacja Metamorfozy, 26.02 at 7:00 PM! :D

Address: 81 Marszałkowska St. apartment 20, Warsaw

Opening times: Tuesdays and Thursdays from 3:30-6:00 PM.


Wystawa Kamili Wojciechowicz-Krauze to zbiór prac powstałych w czasie pandemii czyli wykonanych w latach 2020-2021. Artystka chce się symbolicznie pożegnać z pandemią oraz zapoczątkować nowy etap dla siebie i swojej twórczości.

Rok 2020 okazał się dla niej bardzo twórczym czasem, pomimo izolacji w domu. Co więcej, pomimo sytuacji zewnętrznej, artystka otrzymała wiele zleceń, stworzyła oryginalną serię malowanych manekinów oraz serię grafik poświęconych Australii i Nowej Zelandii. Obie kategorie prac zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez publiczność. 2020 to był również rok, w którym artystka skończyła swój dwuletni projekt nad ilustracjami do książki “O czym szumią wierzby” Kenneth Grahame’a, dla wydawnictwa Beijing Double Spiral Culture Exchange Company Inc. Książka będzie wydana pod koniec roku 2021.

Wystawa pełni rolę katharsis, oczyszczenia duszy, jest bogata w silne barwy, które mają za zadanie “odstraszyć” pandemię, niczym barwy ochronne jadowitych płazów i gadów. Twórczość była inspirowana podróżami do Australii, Nowej Zelandii oraz Hongkongu. Artystka ma nadzieję, że jeszcze w tym roku uda jej się pojechać do pokrytej lasami deszczowymi Kostaryki, aby móc zaczerpnąć więcej inspiracji do swoich dzieł. Środki otrzymane ze sprzedaży prac podczas wystawy, zostaną wykorzystane na rzecz nowego projektu: The Jungle/ The Deadly Paradise Project.


Biografia: W 2013 r. uzyskała licencjat na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP u prof. Smolnickiego. W 2015 r. ukończyła magisterium z Ilustracji w UAL w Londynie. Zilustrowała książkę dziecięcą dla wydawnictwa w Pekinie (127 ilustracji). Zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Concorso Buenos Aires w Mediolanie w 2015 r., drugie miejsce w Pokoleniu Młodych Artystów zorganizowanym przez Galerię 8+ w Warsza-wie, oraz dwukrotnie Merit i dwukrotnie Honourable Mention w konkursie 3x3 Magazine of Contemporary Illustration w Nowym Jorku. Artystka wystawiała swoje prace w Mediolanie, Nowym Jorku, Hongkongu oraz wielu galeriach w Polsce. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w wielu krajach, takich jak: Chiny, USA, UK, Niemcy, Włochy, Australia, Nowa Zelandia, Hiszpania, Francja oraz Austria.

Adres i godziny otwarcia: Fundacja Metamorfozy ul. Marszałkowska 81 lokal 20, Warszawa Telefon: 507-250-505 E-mail: fundacjametamorfozy@gmail.com godziny otwarcia: wtorki i czwartki 15.30—18.00
And here's a leaflet from the exhibition:

Comments


  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Follow Us
bottom of page