top of page

Wystawa "Freedom Project Collection" in the Museum of Literature in Grębocin

8 maja, o 15:00 w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, odbyła się kolejna edycja wystawy Freedom Project zorganizowanej przez Ania Gilmore, Jadwidze Tryzno i właściciela Muzeum w Grębocinie, konserwatora zabytków, Dariusza Subocza.


Chciałabym podziękować Ani Gilmore za zaproszenie do udziału w tej inicjatywie, oraz za możliwość wystawienia mojej pracy „Oblicze Wojny” (przekazanej do kolekcji Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi) w różnych częściach świata. Podobno następnym miejscem wystawy będzie Boston Museum w USA!


Dziękuję również za miłą podróż samochodem moim znajomym Joannie Owidzkiej i Alicji Słowikowskiej, oraz mojej Mamie, Grażynie Wojciechowicz za bycie wspaniałym kierowcą.


Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa powstało w 2004 roku w niewielkiej wsi Grębocin, 8 km od Torunia. Znajduje się wewnątrz odrestaurowanego, XIII-XIV wiecznego kościoła gotyckiego, pod wezwaniem Św. Barbary. Można w nim obejrzeć niezwykłe prywatne zbiory związane z papiernictwem i drukarstwem w wyjątkowej formie oraz wziąć udział w interaktywnych warsztatach edukacyjnych.


Poniżej zamieściłam selekcję zdjęć zarówno z wystawy, jak również z samego muzeum.


Uczestnicy wystawy:


Moja praca, "Oblicze Wojny", rysunek długopisem na papierze do akwareli.Aby dowiedzieć się więcej na temat wystawy oraz projektu, zapraszam na stronę: https://freedomproject.art/


Wystawa w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie trwa do 2 czerwca, więc zapraszam do obejrzenia! :) :)

Comments


  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Follow Us
bottom of page