top of page

Homo et colorae: Wystawa

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy dwóch artystek: Kamili Wojciechowicz-Krauze oraz Doroty Sztabińskiej w Galerii Metamorfozy (ul. Marszałkowska 81, Warszawa).

Wystawa będzie trwała od 16/09 do 4/10.

Otwarte w Poniedziałki i Środy 15-17:00 lub po telefonicznym umówieniu.
BIO ARTYSTEK:Dorota Sztabińska

Urodzona 19.07.1980 roku w Warszawie.


Rysowniczka, malarka, tworząca przy pomocy własnych technik.

Zajmująca się również tkaniną artystyczną.

Współpracująca z Galerią ML, DAP, Galerią Metamorfozy w Warszawie. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Osadzona w nurcie: symbolizmu, impresjonizmu, surrealizmu, secesji jak również malarstwa współczesnego. Inspiracje czerpie z natury, przetworzonej rzeczywistości, snów i wyobraźni. W swojej twórczości stawia na ludzkie emocje, egzystencję, połączenie człowiek-natura-zwierzę, uchwycenie chwili, tajemnicę.


Kamila Wojciechowicz-Krauze

Urodzona w Fitzroy, Australii. Obecnie mieszka w Warszawie.

W 2013 r. uzyskała licencjat na Wydziale Grafiki w warszawskiej ASP, w pracowni prof. Smolnickiego, a w 2015 r. ukończyła studia magisterskie na wydziale Ilustracji w University of Arts London w Londynie z wyróżnieniem. Wygrała pierwsze miejsce w Mediolanie (2015) drugie miejsce w Pokoleniu Młodych Artystów (2016) oraz 5 wyróżnień w 3x3 magazine plus Luxembourg Art Prize (2017-2021). Wystawiała się w Kopenhadze, Mediolanie, Londynie, Dubaju, Hongkongu, Nowym Jorku, Paryżu i Zurychu. Jej prace można znaleźć w prywatnych kolekcjach na niemalże całym świecie (Chiny, Australia, Nowa Zelandia, USA, Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Włochy, Francja, Hiszpania, Polska itp.) Zilustrowała książkę dziecięcą dla wydawnictwa chińskiego w Pekinie. Artystka maluje obrazy abstrakcyjne, oraz manekiny.


  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Follow Us
bottom of page