top of page

Dotyk Tkaniny w Szczecinie

Serdecznie zapraszamy na wystawę Dotyk Tkaniny w ramach V Festiwalu Tkaniny w Szczecinie! Mr Zen oraz moje Kosmiczne Spodnie i Płaszcz zostaną zaprezentowane w Książnicy Pomorskiej :)


Podczas V edycji Festiwalu Tkaniny we wnętrzach Książnicy Pomorskiej szczecińscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć wystawę sekcji tkaniny Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoje dzieła zaprezentuje ponad 30 twórców tkaniny artystycznej. Wystawa DOTYK TKANINY to wystawa interdyscyplinarna dotycząca ubioru, a szerzej tkaniny w kontekście ciała ludzkiego.

Podstawową definicją tkaniny jest splot nitki i osnowy. Bazując na tym stwierdzeniu dopuszczamy formy wyrazu artystycznego będące innymi technikami mówiącymi o tym zagadnieniu w kontekście ciała ludzkiego (malarstwo, grafika, rzeźba, instalacja, performance).

Ideą przyświecającą nam jest współczesny trend odejścia od produkcji masowej odzieży i skłonienia się ku indywidualnemu podejściu do kwestii ubioru. Nie ważna jest moda sezonowa lecz charakter człowieka, nie ważna jest jednakowość społeczna lecz oryginalność i wyjątkowość jednostki. To właśnie stanowi o konieczności użycia tkanin unikatowych, już nie tylko w dziełach sztuki lub we wnętrzach, ale również w ubiorze codziennym. Chcemy pokazać szerokiej publiczności nasze pomysły na zetknięcie tkaniny artystycznej z ciałem człowieka.

DOTYK to zmysł, na którym skupiamy się przy tworzeniu tej wystawy. Odczucia jakie mamy gdy DOTYKAMY TKANINY - GDY TKANINA DOTYKA NAS.

Kuratorki wystawy: Monika Lewicka, Katarzyna Szymańska, Joanna Lohn-Zając


Pod spodem znajduje się kalendarium wydarzeń związanych z festiwalem oraz wystawą, w której biorę udział.Mr Zen będzie na wystawie.


コメント


  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Follow Us
bottom of page